Dla rodziców niemowląt

 


 
Wasze dzieciątko przez dziewięć miesięcy przebywało w bezpiecznym brzuchu mamy, gdzie bodźce dopływające do jego układu nerwowego były przyjazne i odpowiednio stłumione. Czuło sie tam szczęśliwe i bezpieczne.

Z chwilą gdy przyszło na świat zostało „zaatakowane”: jasnym światłem, głośnymi dźwiękami, zmianami temperatur, dziwnymi zapachami, jego ciałko gwałtownie zmieniało pozycję, skóra była pocierana różnymi fakturami. Jak przetworzyć taką dużą ilość informacji, jak poradzić sobie z „dyskomfortem życia” tak różnym od tego, czego zaznawało się w bezpiecznym brzuchu mamy? Jak otworzyć się na ten dziwny świat, oswoić go i rozpocząć przygodę z jego zdobywaniem?

Nie każdy układ nerwowy dziecka jest taki sam. Niektóre maluszki wymagają szczególnej troski i uwagi w pierwszych latach swojego życia, by ich układ nerwowy mógł w spokoju dojrzeć . W tym czasie trzeba jednak zadbać o odpowiednią dla niego ochronę oraz stymulację.

Jeśli wydaje ci się, że twoje dziecko jest szczególnie: niespokojne, pobudzone, ma trudności z zasypianiem, nie lubi czyności pielęgnacyjnych, drażni je dotyk, denerwuje się gdy gwałtownie zmienia się pozycje jego ciała, mruży oczka przy jasnym świetle, nadmiernie dużo, bez konkretnego powodu płacze, mimo, że jest „suche i najedzone” te wszyskie sygnały mogą oznaczać, że w Twoim domu zagościł prawdziwy wrażliwiec, wymagający szczególnej troski i pomocy, by prawidłowo i zdrowo się rozwijać.

Zapraszam serdecznie na konsultację rodziców małych dzieci i niemowląt, podczas której ustalimy z jakimi problemami boryka się Wasze dziecko. Sformułowane na tej podstawie wskazówki terapeutyczne, pokażą w jaki sposób zmodyfikować środowisko dziecka, by pomóc mu w prawidłowym rozwoju.

A dla rodziców, którzy chcieliby nauczyć się masażu Shantala stworzyliśmy warsztaty indywidualne oraz grupowe, prowadzone przez ceryfikowanego instruktora.

 

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu sprawnego i szybkiego umówienia wizyty.


  +48 606 220 155

Napisz do nas

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą lub chciałbyś nawiązać współpracę z naszą pracownią prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą formularza.

© 2012-2021 Sentidos Pracownia Integracji Sensorycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wrocław 2021.