Terapia TSR

 


 

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (TSR) jest formą pracy krótkoterminowej, polegającej na poszukiwaniu wraz z klientem optymalnego rozwiązania danej sytuacji, w oparciu o jego mocne strony i zasoby.

Jeśli potrzebujesz wsparcia terapeutycznego, a nie masz w sobie przestrzeni na klasyczną psychoterapię, to zapraszam cię na konsultację TSR, czyli Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach. Jest to forma pracy krótkoterminowej, polegającej na poszukiwaniu wraz z klientem optymalnego rozwiązania danej sytuacji, w oparciu o jego mocne strony i zasoby.

Filozofia metody bazuje na trzech filarach:

  • Jeśli coś działa, rób tego więcej!
  • Jeśli coś nie działa, nie rób tego. Rób coś innego!
  • Jeśli coś się nie zepsuło, nie naprawiaj tego!
 
 

Do kogo skierowana jest ta forma pomocy?

Do osób dorosłych doświadczających w swoim życiu problemów emocjonalnych i behawioralnych. Mających trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji interpersonalnych, w tym rodzinnych (problemy wychowawcze, w relacji z partnerem życiowym) czy zawodowych.

Do dzieci i młodzieży mających problem z regulowaniem emocji lub zachowania.

 
 

jaki jest przebieg spotkania?

Umów się na spotkanie i w bezpiecznej atmosferze przyjrzyj się sytuacji, która Cię niepokoi i nie pozwala cieszyć się pełnią życia. Czasem wystarczy opowiedzieć „na głos” swoją historię, by zobaczyć ją z innej perspektywy i dostrzec rozwiązanie. Moim zadaniem jest słuchać, zadawać pytania i pomóc Ci dostrzec ukryty w Tobie potencjał, który posłuży do dokonania zmian w Twoim życiu!

Spotkania realizowane są w aplikacji Skype (w kontaktach należy wyszukać: Sentidos Urszula Zysko) lub przez WhatsAppa, który daje klientowi większą możliwość bycia mobilnym.

Przygotowując się do takiego spotkania terapeutycznego dobrze jest zadbać o swój komfort i znaleźć spokojne miejsce. Jeśli w domu trudno o taką przestrzeń, warto pomyśleć o słuchawkach i wybraniu się na spacer. Ja ze swojej strony, by zapewnić intymność sesji, zawsze pracuję w zamkniętym gabinecie.

Wiem, że kontakt on-line może być sporym wyzwaniem logistycznym (zapewnienie sobie intymności sesji). Wymaga także od nas przełamania bariery związanej z brakiem kontaktu osobistego. Jednakże są dobre strony takiego rozwiązania - daje możliwość umówienia się w dogodnych godzinach i bez straty czasu na dojazd do gabinetu.

 

Zadzwoń i umów spotkanie online

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach online. Zapraszamy do nas na umówienie wizyty online. Skuteczna terapia w bezpiecznych warunkach.


© 2012-2021 Sentidos Pracownia Integracji Sensorycznej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wrocław 2021.